NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Hakkımızda

Genel Başkan

Durhasan KOCA
GENEL BAŞKAN

1953 yılında Mersin ili Mut ilçesi , Hacıahmetli köyünde doğdu. İlkokulu Hacıahmetli köyü ilkokulunda, Ortaokulu Mut Ortaokulunda, Liseyi Mersin Tevfik Sırrı Gür lisesinde okudu.
1972 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden 1976 yılında Orman Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.
Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Amasya Orman Bölge Müdürlüğünde Yol Planlama Grup Mühendisi olarak göreve başladı. İskilip Orman işletme Müdürlüğü Karmış Bölge şefliği yaptı. Askerlik görevini Amasya 15.ci piyade Tugay komutanlığında yaptı. Piyade Teğmen olarak askerliğini tamamladı.
Sırasıyla; Hakkari Şemdinli, Bozyazı, Sason, Kızılcahamam Yıldırım Orman şeflikleri , Nallıhan ve İstanbul Orman İşletme Müdür yardımcılıklarında bulundu. Bahçeköy ve Marmaris Orman ??letme Müdürlü?ü yaptı.
1992 yılında Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Genel Müdür Yardımcılı?ına atandı. Orman Bakanlı?ına ba?lı Orköy Genel Müdürlüğü yaptı. Son olarak Orman Bakanlığı Müşavirliğinde bulundu. 2002 yılında emekli oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 40 yıldır Yörük Türkmen ve Türk kültürü ile ilgili Sivil Toplum örgütlerinde üye ve yönetici olarak çalışmaktadır.

Ziyaretçi Sayısı: 81518
Tasarım AÖN