NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Haberler

Türkmenistan Milli Ordusu
2016-03-30

 Türkmenistan Milli
Ordusu Askeri Eğitim Tatbikatı Başladı Türkmenistan Devlet Başkanı, Türkmenistan Silahlı Kuvvetler Yüksek Baş Komutanı, Orgeneral Gurbangulı Berdimuhamedov 26 Mart 2016 tarihinde Savunma Bakanı ve Devlet Güvenlik Kurulu Sekreteri Yaylım Berdiyev ile toplantı düzenledi. Toplantıda devlet başkanı Milli Ordunun potansiyelini artırmak ve ordunun savaşa hazırlık durumunu denetlemek amacıyla ilgili talimatlar verdi.


Talimat doğrultusunda orduda savaş eğitimi gösteri tatbikatı icra edildi.Ülkenin milli savunmasını ve ordu abiliyetini göstermek için Türkmenbaşı, Bereket, Gökdepe, Marı, Yolöten, Serhetabat ve Atamurat garnizonlarının tatbikat bölgelerinde düzenlenen
eğitim tatbikatında Sınır Kuvvetleri Birlikleri, Kara, Deniz, Hava ve Hava savunma kuvvetleri ve özel harekât birlikleri olmak üzere ülkenin tüm silahlı kuvvetleri birlikleri görevlendirildi.Bu eğitim gösteri tatbikatları gerçek savaş koşullarına uygun olarak düzenlendi. Gerçekleştirilen askeri tatbikatlar Milli ordunun savunma kabiliyeti ve birliklerin savaşa hazırlık durumunu denetlemek amacıyla gerçekleştirildi.


Tatbikatta insansız hava araçları, taarruz ve genel maksat helikopterleri ve savaş uçakları katıldı. Tatbikatı havadan denetleme yapmak amacıyla özel cihaz ile donatılmış gece ve gündüz her türlü hava koşullarında uçabilen ‘Falko’ insansız hava aracı ile tatbikat bölgelerinde istihbarat uçuşları yapıldı. Tatbikat süresince askeri pilotlar uçuş kabiliyetlerini ve hedefleri imha etme başarılarını gösterdiler. Savaş eğitimi gösteri tatbikatı başarıyla uygulanmaktadır.  
Tüm Haberler
Ziyaretçi Sayısı: 81518
Tasarım AÖN